X
برگزاری دومین نشست ستاد انتخابات ثبت احوال هرمزگان
print تاریخ ایجاد: 1399/12/20 تعداد بازدید: 140
دومین نشست ستاد انتخابات ثبت احوال هرمزگان با حضور معاون اسناد هویتی و پشتیبانی و اعضا ستاد و روسای ادارات به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان دومین نشست ستاد انتخابات ثبت احوال هرمزگان به ریاست معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و اعضا ستاد  و روسای ادارات به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

در این نشست گیتا بردبار معاون توسعه مدیریت و پشتیباتی ضمن خوشامدگویی به حاضرین و تبریک فرا رسیدن عید سعید مبعث اظهار داشت : همانطود که مستحضرید ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری ،مجلس خبرگان رهبری، شورای اسلامی شهر و  روستا و  میان دوره ای مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم و سازمان ثبت احوال کشور در حال حاضر متولی بزرگترین و مهمترین پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور است که با ارائه خدمات به سایر دستگاه های اجرایی امری مهم را در شناسایی افراد به عهده دارد

وی د رادامه خاطرنشان کرد: این سازمان به عنوان یکی از عرصه های ارتباط دولت و ملت در نظام سیاسی و اجتماعی کشور نقش موثری در امر برگزاری انتخابات ایفا می نماید و در انتخابات پیش رو نیز در برگزاری انتخابات سالم نقش ارزنده ای خواهد داشت .

این مقام مسئول در ادامه ضمن تاکید بر حفظ حرمت  و آبروی مردم اظهار داشت:حرمت، حیثیت و آبروی مومن همانند حیثیت جان و مال است و احادیث بسیاری از ائمه اطهار در اینخصوص نقل شده و ضروری است کلیه همکاران تمامی تلاش خود را در حفظ شان و آبروی افراد و همچنین رعایت اصل امانتداری، بی طرفی  و اتقان اسناد هویتی کاندیداها داشته باشند. 

گیتا بردبار همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: برخی از مسئولیت های انتخابات به دوش سازمان ثبت احوال است که سازمان ثبت احوال در تمامی ادوار از این امر سربلند بیرون امده است. چه از نظر اعلام امار واجدین شرایط ، چه برنامه ریزی بر ای پاسخگویی به استعلامات و چه در بحث اجرای انتخابات و اهراز هویت که از طریق پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور انجام می شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد : تنها مرجع رسمی و قانونی جهت اعلام آمار واجدین شرایط فقط ستاد انتخابات کشور است و ثبت احوال در این زمینه اجازه اعلام آمار را ندارد.

در ادامه جلسه هریک از اعضاء به تبادل نظر و بیان دیدگاه های خود پرداختند و روسای ادارات سوالات خود در این زمینه را بیان کردند که پاسخ های لازم به ایشان ارائه شد.