X
افتتاح واحد صدور شناسنامه در بیمارستان شریعتی بندرعباس همزمان با هفته ثبت احوال
print تاریخ ایجاد: 1400/10/06 تعداد بازدید: 61
نخستین واحد صدور شناسنامه بیمارستانی استان هرمزگان، در بیمارستان شریعتی بندرعباس به مناسبت هفته ثبت احوال و با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.

به مناسبت هفته ثبت احوال نخستین واحد صدور شناسنامه بیمارستانی استان با حضور راشد رشیدی سرپرست اداره‌کل ثبت احوال استان هرمزگان، دکتر حسین فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان، عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس و فاطمه جراره رییس شورای شهر بندرعباس در بیمارستان شریعتی راه‌اندازی شد.
 سرپرست اداره‌کل ثبت احوال استان هرمزگان در مراسم افتتاح این واحد گفت: با توجه به اینکه بیشترین تعداد زایمان در بیمارستان شریعتی بندرعباس انجام می شود و برای اینکه  خانواده ها را تکریم کرده و  تردد و هزینه‌های آنها را کاهش دهیم این واحد در بیمارستان شریعتی راه اندازی شده است.
راشد رشیدی افزود: این واحد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، شرکت مخابرات هرمزگان، شهرداری و دیگر نهادها در بیمارستان شریعتی راه اندازی شده است.
رشیدی خاطرنشان کرد: همه افرادی که در بیمارستان شریعتی زایمان انجام می دهند می‌توانند بدون مراجعه به ثبت احوال در همین مکان شناسنامه نوزاد خود را دریافت نمایند.
 وی درباره هدف از راه‌اندازی این واحد اظهارداشت: به خاطر اینکه شهروندان در حوزه ثبت احوال رضایتمندی بیشتری داشته باشند این واحد راه‌اندازی شده است.
وی اضافه کرد: برای صدور شناسنامه در این واحد هیچ محدودیتی وجود ندارد و به هر تعداد که نیاز باشد شناسنامه صادر خواهد شد. رشیدی عنوان کرد: با توجه به اینکه نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری در این واحد می باشد مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای راه اندازی این واحد هزینه شده است.
 این مسئول در پایان عنوان کرد:  بیمارستان‌هایی که روزانه بالای ۲۰ مورد زایمان در آن انجام شود می توان این واحد را در آنها راه‌اندازی کرد.

فاطمه جراره ،رئیس شورای شهر نیز در حاشیه این نشست تظهار داشت: با توجه به اینکه بیمارستان شریعتی یکی از بزرگترین بیمارستان های استان هرمزگان از نظر تعداد مراجعه برای زایمان است، این خدمت می‌تواند کمک بزرگی به خانواده ها باشد.
جراره اظهار داشت: با افتتاح این واحد هم از نظر زمان و هم هزینه به خانواده ها کمک می شود چرا که برخی از مراجعه کنندگان به این بیمارستان از شهر ها و روستاهای مجاور هستند و مراجعه مجدد برای دریافت شناسنامه می‌تواند هزینه این کار را بالا ببرد.
 وی ادامه داد: با راه‌اندازی این واحد در هزینه و وقت این افراد نیز صرفه جویی می شود و کار صدور شناسنامه آنها تسهیل شده است.
کناری زاده فرماندار شهر بندرعباس نیز در این مراسم ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته ثبت احوال اظهار داشت: ثبت احوال سازمانی مردمی است که خدمات بسیاری به مردم ارائه می دهد ، جای بسی تقدیر و تشکر دارد که مجموعه ثبت احوال استان در هفته ثبت احوال چنین خدمت بزرگی به مردم استان هدیه دادند و امید است بتوانیم با کارهای اینچنینی خدمتگذار خوبی برای مردم شریف استان باشیم.

دکتر فرشیدی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی در استان هرمزگان نیز ضمن تقدیر از مجموعه ثبت احوال استان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی از خدماتی اینچنینی که در راستای رفاه حال مردم شریف استان است حمایت می کند و صدور شناسنامه در بیمارستان شریعتی اقدامی نیکو و پسندیده ای در راستای خدمتگذاری به مردم در سراسر استان می باشد چرا که این بیمارستان بدلیل خدمات خوب در زمینه زایمان مراجعان بسیاری دارد و صدور شناسنامه در بیمارستان باعث صرفه جویی در وقت و هزینه آنان خواهد شد.