X
برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی ثبت احوال در اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان
print تاریخ ایجاد: 1400/10/08 تعداد بازدید: 69
مراسم گرامیداشت روز ملی ثبت احوال با حضور راشد رشیدی سرپرست اداره کل ثبت احوال هرمزگان ، علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان و جمعی از مسئولین استانی و کارکنان این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان، مراسم گرامیداشت روز ملی ثبت احوال با حضور راشد رشیدی سرپرست اداره کل ثبت احوال هرمزگان ، علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان و جمعی از مسئولین استانی و کارکنان این اداره برگزار شد.

سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان نیز در این مراسم ضمن عرض تبریک روز ملی ثبت احوال اظهار داشت: ثبت احوال یکی از اداراتی است که با کمترین امکانات، خدمات بسیار زیادی را ارائه می دهد.
راشد رشیدی افزود: ما نیازمند این هستیم که وظایف و اهداف سازمان ثبت احوال برای مردم تبیین شود. چرا که  اکثریت مردم جامعه فکر می‌کنند که ثبت احوال فقط شناسنامه و کارت ملی صادر می کند اما این سازمان ۱۲۰ خدمت به مردم و جامعه ارائه می نماید.
رشیدی اظهارداشت: کامل‌ترین و جامع ترین اطلاعات جامعه در ثبت احوال موجود می‌باشد که این اطلاعات در اختیار ادارات و نهادها برای ارائه خدمت به مردم قرار داده می شود.
 وی با اشاره به اینکه سازمان ثبت احوال در ایجاد دولت الکترونیک نقش مهمی دارد عنوان کرد: سازمان ثبت احوال با ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها برای الکترونیکی شدن، در ایجاد دولت الکترونیک نقش آفرینی می کند. با آمار و اطلاعاتی که در ثبت احوال وجود دارد برنامه‌ریزی‌ها و کارهای کشور انجام می گیرد این با تلاش و زحماتی است که کارکنان این سازمان انجام می‌دهند.
وی عنوان کرد: سازمان ثبت احوال سازمانی که در عمیق ترین احساسات مردم شریک است. در تولد، ازدواج، طلاق و وفات آنها مردم را همراهی می‌کند و تمامی اطلاعات آنها را ثبت می‌کند.
رشیدی در پایان با اشاره به اینکه گنجینه‌ای از بزرگان استان در ثبت احوال بندرعباس وجود دارد عنوان کرد: اسناد هویتی شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و سلامت و مشاهیر و مفاخر  استان هرمزگان در این گنجینه نگه‌داری می‌شود تا آیندگان بتوانند از آنها استفاده نمایند.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان نیز در این مراسم ضمن عرض تبریک روز ملی ثبت احوال به کارکنان خدوم و زحمتکش ثبت احوال استان اظهار داشت:همه انسان‌ها یک هویت شناسنامه‌ای و یک هویت اجتماعی، فرهنگی و یا اقتصادی دارند. هویت شناسنامه‌ای ما توسط ثبت احوال از ابتدای تولد به ما داده می‌شود.آمار دقیقی که توسط کارکنان ثبت احوال ارائه می شود اساس برنامه‌ریزی مدیران و مسئولان کشور است و متناسب با آمارهای ارائه شده، تصمیم گیری ها انجام می شود.
 وی در ادامه خاطرنشان کرد: سازمان ثبت احوال کار خود را با انجام ثبت هویت افراد به صورت دستی شروع کرده امروزه به یکی از ادارات تمام الکترونیک تبدیل شده است که از آمار و اطلاعات آن همه دستگاه ها و ادارات استفاده می کنند و این موضوع جای تقدیر دارد.

در این مراسم طبق رسم هر ساله ازبازنشستگان  ثبت احوال استان ،کارمندان شاخص و یاوران ثبت احوال با اهدا لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد.