X
دیدار سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان
print تاریخ ایجاد: 1401/01/15 تعداد بازدید: 121
راشد رشیدی ،سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان، طی نشستی با مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان دیدار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان ،راشد رشیدی ،سرپرست اداره کل ثبت احوال استان، طی نشستی با مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان دیدار نمود.

در این نشست که با حضور جمعی از مسئولین ثبت احوال استان و اداره کل دادگستری برگزار گردید،راشد رشیدی ،سرپرست اداره کل ثبت احوال استان ضمن قدردانی از مجموعه دادگستری استان برای تعاول و همکاری لازم در خصوص تسریع روند صدور شناسنامه برای فاقدین ورقه اظهار داشت: صدور شناسنامه برای فاقدین ورقه از وظایف ذاتی سازمان ثبت احوال بوده و اهمیت بسیاری دارد ولیکن بدلیل حساسیت این پرونده ها ،روند پیگیری و تکمیل مدارک به کندی پیش می رفت که با ورود دادگستری استان و تعامل و همکاری سایر دستگاهها خوشبختانه توانستیم تعداد زیادی از این پرونده ها را تعیین تکلیف نموده  و موجبات رضایت مردم شریف استان را فراهم آوریم.

مجتبی قهرمانی،رئیس کل دادگستری استان نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی همکاران ثبت احوال در استان و بخصوص ادارات شرق استان اظهار داشت: از جمله حقوق هر شخص داشتن هویتی شفاف و روشن است و این امر با داشتن شناسنامه میسر و محقق خواهد شد. در واقع شناسنامه برگ هویت هر شخص و دلیل برای موجودیت اوست و انسان فاقد شناسنامه از کلیه حقوق اجتماعی محروم خواهد بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: خدمت به مردم و حل مشکلات آنان وظیفه ذاتی هر نهاد دولتی است و در خصوص پیگیری روند صدور شناسنامه فاقدین ورقه نیاز به کار جهادی بود که خوشبختانه با تشکیل کمیته های مرتبط، سرکشی مداوم و پای کار آمدن کلیه دستگاههای ذیربط شناسنامه تعدادی از همشریان عزیز در شرق استان صادر و به آنان تحویل گردید و امید است با همین روند سایر پرونده ها ظرف مدت کوتاهی پیگیری شده و سایر افراد ایرانی الاصل نیز بتوانند با داشتن شناسنامه از خدمات اجتماعی بهره مند شود.

تاریخ آخرین به روز رسانی: 1401/01/15