X
برگزاری نشست هم اندیشی با رویکرد عفاف و حجاب در اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان
print تاریخ ایجاد: 1401/05/03 تعداد بازدید: 89
نشست هم اندیشی با رویکرد عفاف و حجاب در اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان با حضور راشد رشیدی،سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان و حجت الاسلام و المسلین دکتر کریمی ،رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان ،نشست هم اندیشی با رویکرد عفاف و حجاب در اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان با حضور راشد رشیدی،سرپرست اداره کل ثبت احوال استان و حجت الاسلام و المسلین دکتر کریمی ،رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان  برگزار گردید.

راشد رشیدی،سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان در این نشست با اشاره به آیات و روایات اظهار داشت :رعایت حجاب نه تنها ظاهری بلکه حجاب باطنی شامل عدم قضاوت در مورد دیگران، رعایت عفت در کلام و تکریم ارباب رجوع  را برای انسان ضروری دانست و عمل به دستورات قرآنی از جمله رعایت حجاب در مورد مردان و زنان را راهکاری مهم جهت برطرف کردن مشکلات و آسیبهای اجتماعی برشمرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب در اسلام، همانند پرچمی است که دشمنان به دنبال سقوط و اضمحلال آن هستند و اگر این پرچم الهی از بین برود، دهها سنگر دیگر سقوط خواهد کرد و آثار جبران ناپذیری در پی خواهد داشت به طوری که واجبات و محرمات الهی، به راحتی نادیده گرفته خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی ،رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این نشست اظهار داشت:حجاب و عفاف طبق اسناد، سنگ نوشته ها و کتیبه های موجود پوشش زنان و مردان ایران باستان بر اساس حجاب و عفاف بوده و دین اسلام نیز با ورود به کشور بر این مقوله مهم ارزشی تاکید فراوان داشته است. اما در طی دهه های اخیر و حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان با تمام توان رسانه های و فرهنگی خود سعی کرده اند که زنان و مردان ایرانی را از هویت ایرانی اسلامی خود جدا و کانون خانواده ها را به سمت پوچی و فرهنگی های غربی بکشانند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:دشمن با شیب ملایم تا حدودی به اهداف خود دست یافته و می توان این را از محتوای برنامه های فضاهای مجازی یا البسه های موجود در فروشگاه ها و حتی نوع پوشش مردم متوجه شد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خاطر نشان کرد: حجاب و عفاف موضوعی مهم و برگرفته از فرهنگ و هویت دینی و ایرانی ماست که باید توسط دستگاه های مرتبط فرهنگی به ویژه رسانه ها ترویج و گسترش یابد تا دشمن به اهداف خود دست پیدا نکند.

در پایان این نشست از بانوان برتر در حوزه عفاف و حجاب با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل بعمل امد.

 

تاریخ آخرین به روز رسانی: 1401/05/04